fbpx

Újabb győzelem, továbbra is a bajnokság élén!

13416744_1565858540384668_3801798776941989999_oAz utolsó pillanatban dőlt el, hogy indulunk a harmadik hétvégén, és ez lélektanilag pokoli nehéz volt. Annak, aki nem ismeri mi történt, komoly anyagi gondokkal küzdünk, ez nem siránkozás, egyszerű tény, nincs meg a megfelelő háttér.

Fantasztikus volt látni a facebook-on, hogy közel 100.000-en látták a bejegyzésünk, és igen komoly támogatást kaptunk az olvasóktól, rajongóktól.

De ez legyen a későbbi napok története, igyekszünk megoldni, mert meg kell oldani! Most nézzük mi történt a csehországi Autodrom Most pályán.

13453487_10209903755770092_1293158817_oLegközelebbi két riválisunk a bajnokságban, Tomas Pekar és Michael Vorba. Itthon talán nem ismerik Őket, de mindketten nagyon rutinos pilóták. Pekar többszörös cseh bajnok, Clio Cup futamokat nyert sőt bajnokságot is, a régi Octavia Cup-ban is többször állt a dobogó tetején. Michael Vorba az igazi „skodás”, hisz Ő volt a régi éra egyik bajnoka még 2008-ban.

13428433_818886208244552_2515605963230267641_nMindketten csehek, természetesen a Most-i pályát úgy ismerik, mint a tenyerüket. De más komoly kihívó is érkezett a bajnokságba, a harmadik hétvégén indult a sorozatban Tomas Enge, régebbi Formula 1 és Le Mans pilóta, illetve Filip Sladecka, aki az FIA ETCC-ben versenyzett még az előző években.

A szabadedzéseken az is látszódott, hogy a helyiek itt nagyon jók, például ifj. Petr Fulin is feljött az élmezőnyre, így sokakra figyelni kellett. Itt volt a legtöbb induló az idei évben, 16 autó sorakozott fel a rajtrácsra.

13453455_10209903768450409_257623824_oAz időmérésen sokat küzdöttünk, mert még az esős edzéseken megsérült az autó eleje. Újra és újra beleért a gumi a karosszériába, ezért többször a boxba kellett hajtani.

Nem volt ideális a helyzet, és csak a negyedik hely sikerült az időmérésen. Tomas Enge megmutatta, nem véletlenül járta meg az F1-et, megnyerte az időmérést.

Az első futam jól indult, a rajtnál fogtunk két helyet, majd Pekar-t üldöztük. Sikerült is mellé menni a célegyenesben, majd az autó füstöt okádott. Nem tudjuk pontosan mi történt, de meg-meg torpant az autó, és még Michael Vorba is elment mellettünk. Nagyon kár ezért, jó volt a tempó. Másra nem maradt esély, bekísértük Őket a célba, a harmadik hely fontos eredmény volt.

Az alábbi videón látható az eset:

Próbáltuk megfejteni, mi történt az autóval, azonban a motor szinte minden eleme plombálva van, így a kupa mérnökeinek véleményét vártuk. Sajnos sokkal okosabbak nem lettünk, mint kiderült, másnál is volt már ilyen probléma. Szerencsére a csapat talált megoldást a problémára, így ez vasárnap már nem hátráltatott minket.

13461336_10209893699198684_866814369_oA második verseny előtt, vasárnap reggel volt lehetőség egy bemelegítő edzésen tesztelni az autót. Biztatónak tűnt, a melegedésnek nem volt jele, pedig direkt kerestük a szélárnyékos autózás lehetőségét.

A sorsoláson újra a hetes számot húzták, azaz az első hét helyezettje fordult az első versenynek, így mi az 5. helyről rajtoltunk vasárnap délután. A gördülő rajtos indulásokba egyre jobban belejövünk, és talán ezt volt az idei legjobb rajt.

Már az első kanyarban megvolt a második hely, majd hamarosan sikerült megelőzni Adam Rzepecki-t. Persze Pekar ismét jött, mint a meszes, és Michael Vorba is vészesen közeledett.

13453494_10209903949094925_1008219922_oMost ugyan nem melegedett a motor, de az első helyért folyó küzdelmet nagyon megsínylették az első gumik. Ahogy az várható volt, Pekar felkapaszkodott, innen lényegében 10 körön keresztül védekezni kellett. Ez természetesen lassított minket, ezt kihasználva Vorba is megérkezett.

Az utolsó három körben volt a legnehezebb tartani a két csehet, de fair csata volt, és sikerült megszerezni az idei negyedik győzelmet. Az eddigi hat versenyből négy győzelem! Fantasztikus érzés.

Az előny 22 pont a bajnokságban, és az a pálya jön, ami lényegében már a második hazai pályánk, a Slovakiaring. Természetesen szélárnyék csata, és utolsó méterekig tartó küzdelem vár ránk. De már megszoktuk.

Reméljük sikerül támogatót, támogatókat találni, mert ezt a bajnokságot végig kell csinálni és persze minden erőnkkel azon lenni, hogy megnyerjük!