fbpx

Méltó befejezése az évnek. Győzelem a MiniRally-n!

Megmondom őszintén, gondolkoztunk hogy rajthoz álljunk egyáltalán a téli MiniRally bajnokság második versenyén. Az első fordulóban „csak” harmadik lett Tim Gábor, és a 107 LE-s Suzuki sajnos egyre kevesebb ebben a mezőnyben. Akármilyen ügyes Gábor és akármilyen jó kis kocsi a Suzuki Swift, egyszerűen erő nélkül nincs esély az egyenesekben, és a hosszú pályák nekünk nem kedveznek emiatt. Nem beszélve arról, hogy a kupás Suzuki fél-slick Toyo gumikkal vannak szerelve, melyeknek a tapadása meg sem közelíti a slick gumikét.

Mivel a hó leesett a héten, mégis úgy döntöttünk, hogy elindulunk, hisz ha nedves, latyakos marad az aszfalt, nem tudnak az ellenfeleink slickekkel menni, és jobban kijön a vezetői tudás is. Ugyan az este elállt a hóesés, a pálya igencsak latyakos, csúszós volt, tehát bejött a számításunk. Mindenki eső gumikkal gyakorolt a néhol meglehetősen kiszámíthatatlan tapadású pályán.

Újdonságot jelentett, hogy most először próbáltuk ki navigátor segítségével teljesíteni a versenyt, igaz hogy a plusz súly minimum 3-4 másodperc egy 5,5 km-es pályán, de talán többet jelent, hogy a versenyző totálisan a határos tud menni, és előre gondolkozni. Tudni kell, hogy ezeket az 5,5 km-es nyomvonalakat, két bejárás alkalmával kell megtanulni. Mondanom sem kell, ez lehetetlen. Így utólag állíthatom, hogy a navigátor igenis hasznos volt, ez is segített Gabinak, hogy nagyszerű eredményt érjen el.

Mert azt ért el, az egész évben vezető pilótát több másodperccel előzte meg, a kategóriáját megnyerte, valamint az 50 fős mezőnyből a 9. lett, több jelentősen erősebb (Subaru, BMW, Audi, stb) autót megelőzve.

Nem tudjuk, hogy a jövő mit hoz számunkra, sikerül-e megfelelő anyagi, támogatói hátteret összerakni, de az idei 2010-es idény, mind a Genex Suzuki Bio Kupában, mind a MNASZ MiniRally Bajnokságban rendkívül sikeres volt.

Remélem hamarosan már a 2011-es szezon híreivel tudunk ismét jelentkezni. Köszönjük az összes támogatónknak az idei együttműködést, és bízunk benne, hogy jövőre is velünk tartanak.