fbpx

Jövő héten startol a bajnokság!

Úgy hiszem, ez volt a legalaposabb felkészülésünk év elején, mióta a gyorsasági szakágban versenyzünk. Intenzív felkészülési program alatt ellátogattunk minden helyszínre, ahol az idei bajnokság vendégeskedni fog. Ahogy már írtuk többször, Gábor egy új márkakupában indul 2014-ben, mely a régi Suzuki Kupa új verziója.

DSC_0102Az RCM Cup a régi autókat vitte tovább, ám mind külalakban, mind belbecsben rendesen átalakult. Új bodykit mellett új motor és gumiszállító is érkezett, így ha nem is kellett újra tanulni az autót, mindenképpen elkélt az edzés.

Az előző kupában Gábor bemutatkozó idényében (2010) a legjobb újoncként, egy futamgyőzelemmel a harmadik lett. Rá egy évre már nem tudta senki megállítani, második évében (2011) hat futamgyőzelemmel, megnyerte a bajnokságot.

Két évet kihagytunk, ám néhány alkalommal Gábor beült a kupába, igaz, futamokat is nyert, nem volt igazán felkészülve sem Ő, sem az általában kölcsönkapott autó sem. Most erről nem lehet szó, az autót már márciusban megkaptuk, és Gábor belakta. Magára igazította a beállításokat, és az utolsó teszten már nagyon jól dolgoztak együtt, olyannyira hogy a tesztidőszakot záró Hungaroring-i edzésnapos Tim Gábor autózta a legjobb időt.

Ebben a sorozatban indul az utóbbi három év bajnoka, Nagy Dániel, Bárkovics Zoltán és természetesen Gábor, piszok kemény lesz. És legyen is, mert csak így van sportértéke!

Jövő héten indul a bajnokság a Hungaroring-en, melynek alább láthatjátok az időtervét. Lesz itt minden, és mindez ingyen. Nem érdemes kihagyni! De ha mégis, akkor egy hétre rá újra itt várunk mindenkit, hisz a WTCC betétprogramja lesz az RCM Cup!