fbpx

Győzelem az idei első versenyen!

Tavaly lehetőséget kaptunk, hogy egy nagyszerű autóval induljunk az FRT-n, mely egy rallysprint versenysorozat a kiskunlacházi reptéren. Az autó egy Suzuki Swift Maxi, közel a S1600-as technikához,  kisebb motorteljesítménnyel (130-140 LE), de nagyon komoly futóművel, és rövid, gyors szekvenciális váltóval. Az autó tulajdonosa, Blaskovits Tamás, idén újra rendelkezésünkre bocsájtotta az autót, és mi éltünk a lehetőséggel, és beneveztünk az idei első FRT versenyre, ahol 121 pilóta adta le a nevezését.

Az autóval a H4 kategóriában indultunk, azaz a 1600ccm-es autók között. Sok rally pilóta indul ezen a versenyen, hisz az aszfalt minősége nagyon jó, gyakorlásnak, tesztelésnek kiváló lehetőség. De nemcsak rally-s, és amatőr pilóták érkeznek, szinte minden futamon sok gyorsasági-s pilóta bukkan fel overallban.

Sajnos, eddig nem sikerültek jól az FRT versenyeink, de most minden összejött. Jó volt a kocsi, Gabi remek formában, a guminyomás is telitalálat. Az első mért köt után, nem kis meglepetésünkre Gábor az első helyen állt a kategóriájában, és az összetett második helyén. A kategória elsőség talán érthető, de az összetettben itt, akár az első 10-ben lenni, már hatalmas dolog, hisz az élen általában Mitsubishi, Subaru, és egyéb 4 kerék meghajtású autók állnak.

Volt már előkelő helyezésünk az első körök után, de általában az erős autóval indulók, hamar magukra találnak. Azonban a helyzet a második kör után sem változott. H4 első hely, és összetettbeli második hely. Igaz, a különbség csökkent, a harmadik helyen álló mitsu-s kolléga több mint egy másodperccel gyorsabb volt.

Gabinak szóltam, hogy ha tudna faragni az idejéből 2 másodpercet, akkor talán megmarad a második hely. Nos, javított a harmadik körben, de nem 2 hanem majdnem 4 másodpercet! Ennek köszönhetően nagy előnnyel nyert a H4 kategóriában, és megmaradt a második hely az összetettben, ami hatalmas eredmény.

Kitűnő nap volt, remek pilótákkal, és lassan mondhatjuk, remek barátokkal. Gyakorlásnak, kihívásnak is tökéletes, ráadásul remekül éreztük magunkat, így kicsit felspannolva várhatjuk, hogy elkészüljön a Peugeot 407. Már nagyon várjuk!